eAkdeniz Öğrenci Portalı

Akademik Takvim

Öğrencilerimiz tek başvuru ile Eduroam hesabı (kablosuz internet), Office 365 hesabı (e-Posta, Ofis uygulamaları, web, onedrive vs.), SSL VPN hesabı (Kütüphane Veri tabanı kullanımı vs) ve Microsoft Imagine (yazılım geliştirme araçları ve diğer yazılımlar vs.) hesabı alabilmektedir.

Yapılması Gereken İşlemler

1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak
OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. EDUROAM bağlantısı için yapılması gereken ayarlar  
http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari  linkinde resimli olarak anlatılmaktadır.
5. OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr şeklindeki Eduroam hesabınız aynı zamanda Office 365 (e-Posta vs.) hesabınızdır. Office 365 (e-Posta vs.) kullanımı için http://baum.akdeniz.edu.tr/office365/ linkini tıklayınız. Ya da www.akdeniz.edu.tr/ sitemizden Ögr E-Posta linkini kullanabilirsiniz.
6. OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr şeklindeki Eduroam hesabınız aynı zamanda SSL VPN hesabınızdır. SSL VPN hesabı ile Kampüs dışından Kütüphane veritabanlarını kullanabilirsiniz. SSL VPN kullanımı için http://baum.akdeniz.edu.tr/kutuphane-ayarlari/ linkini tıklayınız.
7. OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr şeklindeki Eduroam hesabınız aynı zamanda Microsoft Imagine Servis hesabınızdır. Microsoft Imagine hesabı ile birçok Microsoft yazılım geliştirme araçlarını ve diğer yazılımlarını ücretsiz indirilip kullanılabilmektedir. Microsoft Imagine Servis kullanımı için http://baum.akdeniz.edu.tr/akdeniz-universitesi-microsoft-imagine-servisi/ linkini tıklayınız.