eAkdeniz Öğrenci Portalı

2015-2016 Bahar yarıyılı kayıt yenileme duyurusu
Akademik Takvim

Sevgili Öğrenciler, Önlisans ve Lisans programlarında 08-12 Şubat 2016 tarihleri arasında "Kayıt Yenileme" işlemini yapmalısınız. Ders kayıt 08 Şubat 2016 tarihinde saat 12:00'de açılacaktır. Ders kaydı ile ilgili ayrıntılı bilgi için sisteme giriş yapınız. Öğrenim ücretini bankaya öğrenci numarasını sorgulattırarak yatırmalısınız. (TC kimlik numaranız ile yatıramazsınız).
İkinci Öğretim, Uzaktan Eğitim, İkinci üniversite okuyan veya Öğrenim süresini geçen öğrenciler öğrenim ücretlerini yatırmadan ders kayıt yenileme işlemi yapamazlar.

- Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Enformatik Dersleri, Seçmeli Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar dersleri şube bilgileri için ilgili birimlerin web sayfalarını kontrol ediniz.

- Ders kayıt işlemleri çıktısı ders kayıt haftasının tamamlanmasından sonra eOgrenci portalından 'Rapor Al' butonu kullanılarak alınabilir.

Eduroam kablosuz internet bağlantınız için;
EduRoam ile ilgili kampüs içi çalışmalarımızın ilk etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayede siz öğrencilerimiz kablosuz internete  bağlanabileceksiniz. Bunun için şu işlemleri yapmanız gerekmektedir:
1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Eskiden EDUROAM'a bağlı öğrenciler, yapılan yenileme çalışmasından dolayı yeni bağlantı ayarlarını http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari linkini takip ederek yenileyiniz.