eAkdeniz Öğrenci Portalı

Sevgili Gençler,

 Akdeniz Üniversitesi ailesi adına size evinize hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyorum.

Her doğru tercih, yarınlar için atılmış önemli bir adımdır. Siz de; eğitim- öğretim, araştırma ve hizmet alanında ilklerin üniversitesi olarak yurt içi ve yurt dışında tanınan, çağdaş, katılımcı, öncü ve tercih edilen bir bilim yuvası olan Akdeniz Üniversitesi?ni tercih ettiğiniz için geleceğiniz adına en doğru adımı atmış bulunuyorsunuz.

Üniversitemiz, akademik kadrosu, fiziki ve bilimsel altyapısı, sosyal ve kültürel olanakları, uluslararası işbirlikleri ve sürekli gelişim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi konumundadır. Başarıları ile adından sürekli söz ettiren Akdeniz Üniversitesi, ailemize yeni katılan siz değerli öğrencilerimizin de katkıları ile başarılarına yenilerini eklemeye devam edecektir.

Geleceği şekillendirecek, geleceğin Türkiye?sini yönetecek, tüm insanlığa büyük hizmetler yapacak olan siz gençlerin, en iyi eğitimi alması ve üniversite yıllarının hayatınızın en unutulmaz dönemi olması için elinden gelenin en iyisini yapma gayret ve çabasını gösteren Akdeniz Üniversitesi ailesi, mezun olduktan sonra da size, yeni fırsatları ve iş imkânlarını sunma konusunda her zaman yanınızda olacaktır.

Hep birlikte yeni başarılara imza atmak ve geleceğe birlikte yön vermek dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyor, öğrenim hayatınızda üstün başarılar diliyorum.


Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü


Yeni kayıtlı öğrencilerimiz ön kayıt işlemini bu portaldan yapacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sevgili Öğrencilerimiz,
EduRoam ile ilgili kampüs içi çalışmalarımızın ilk etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayede siz öğrencilerimiz kablosuz internete  bağlanabileceksiniz. Bunun için şu işlemleri yapmanız gerekmektedir:
1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Eskiden EDUROAM'a bağlı öğrencilerin, yapılan yenileme çalışmasından dolayı yeni bağlantı ayarlarını http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari linkini takip ederek yenileyiniz.


Yaz Okulunda açılmayan derslerin ücretleri iade edilmiştir. Ücretlerini iade alamayan öğrencilerin IBAN numaralarını (IBAN NUMARASI kendi adınıza olmalıdır) oidb@akdeniz.edu.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Yaz Okulu Duyuruları

İngilizce I-II 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Final Programı

Enformatik Bölümü Dersleri 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Şube Sorgulama Ekranı

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Haftalık Ders Programı

İngilizce I-II 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Haftalık Ders Programı

Yaz Okulu?nda İngilizce 1 ve İngilizce 2 Dersi alan Öğrencilerin Dikkatine !!!


2013-2014 Yaz Okulu Çalışma Takvimi

2013-2014 Yaz Okulu Yönergesi