eAkdeniz Öğrenci Portalı

Sevgili Gençler,

 Akdeniz Üniversitesi ailesi adına size evinize hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyorum.

Her doğru tercih, yarınlar için atılmış önemli bir adımdır. Siz de; eğitim- öğretim, araştırma ve hizmet alanında ilklerin üniversitesi olarak yurt içi ve yurt dışında tanınan, çağdaş, katılımcı, öncü ve tercih edilen bir bilim yuvası olan Akdeniz Üniversitesi´ni tercih ettiğiniz için geleceğiniz adına en doğru adımı atmış bulunuyorsunuz.

Üniversitemiz, akademik kadrosu, fiziki ve bilimsel altyapısı, sosyal ve kültürel olanakları, uluslararası işbirlikleri ve sürekli gelişim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi konumundadır. Başarıları ile adından sürekli söz ettiren Akdeniz Üniversitesi, ailemize yeni katılan siz değerli öğrencilerimizin de katkıları ile başarılarına yenilerini eklemeye devam edecektir.

Geleceği şekillendirecek, geleceğin Türkiye´sini yönetecek, tüm insanlığa büyük hizmetler yapacak olan siz gençlerin, en iyi eğitimi alması ve üniversite yıllarının hayatınızın en unutulmaz dönemi olması için elinden gelenin en iyisini yapma gayret ve çabasını gösteren Akdeniz Üniversitesi ailesi, mezun olduktan sonra da size, yeni fırsatları ve iş imkânlarını sunma konusunda her zaman yanınızda olacaktır.

Hep birlikte yeni başarılara imza atmak ve geleceğe birlikte yön vermek dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyor, öğrenim hayatınızda üstün başarılar diliyorum.

Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü

2015-2016 Güz yarıyılı kayıt yenileme duyurusu
Akademik Takvim

Sevgili Öğrenciler, 07-11 Eylül 2015 tarihleri arasında "Kayıt Yenileme" işlemini yapmalısınız. Ders kayıt 07 Eylül 2015 tarihinde saat 12:00'de açılacaktır. Ders kaydı ile ilgili ayrıntılı bilgi için sisteme giriş yapınız. Öğrenim ücretini bankaya öğrenci numarasını sorgulattırarak yatırmalısınız. (TC kimlik numaranız ile yatıramazsınız).
İkinci Öğretim, Uzaktan Eğitim ve Öğrenim süresini geçen öğrenciler öğrenim ücretlerini yatırmadan ders kayıt yenileme işlemi yapamazlar.

- Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Enformatik Dersleri, Seçmeli Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar dersleri şube bilgileri için ilgili birimlerin web sayfalarını kontrol ediniz.

- Ders kayıt işlemleri çıktısı ders kayıt haftasının tamamlanmasından sonra eOgrenci portalından 'Rapor Al' butonu kullanılarak alınabilir.

Eduroam kablosuz internet bağlantınız için;
EduRoam ile ilgili kampüs içi çalışmalarımızın ilk etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayede siz öğrencilerimiz kablosuz internete  bağlanabileceksiniz. Bunun için şu işlemleri yapmanız gerekmektedir:
1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Eskiden EDUROAM'a bağlı öğrenciler, yapılan yenileme çalışmasından dolayı yeni bağlantı ayarlarını http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari linkini takip ederek yenileyiniz.