eAkdeniz Öğrenci Portalı

Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemizi tercih ederek Akdeniz Üniversitesi ailesine katıldığınız için her birinizi ayrı ayrı kutluyorum.

Fiziki ve sosyal imkânlarını daha da güçlü hale getirmek için yoğun emek harcadığımız Üniversitemiz, sizi yaşama hazırlamada en büyük kaynağınız ve destekçiniz olacaktır. Öğrenim hayatınız boyunca, hep yanınızda yer alacağımız gibi, mezun olduktan sonra da hayata atılmanızda Akdeniz Üniversitesi ailesinin bir ferdi olarak yeni fırsatları ve iş imkânlarını sizlere sunmak bizim temel görevimiz olacaktır.

Üniversitemiz bu güne kadar verdiği eğitim-öğretim anlayışı ve araştırma birimleriyle uluslararası bir kurum olma başarısını yakalamıştır. Aynı zamanda hızla değişim ve gelişim gösteren bilim dünyasında, evrensel niteliklere sahip üniversite olma yolunda ilerleyen genç, dinamik bir üniversite olma özelliğimizle, dünyaca tanınmış bilim insanlarıyla, barışa, huzura, kısacası insanlığa hizmet etmek bilinciyle hareket eden mezunlar yetiştiriyoruz.

Laik Cumhuriyetin kazanımlarından ve Atatürk´ün gösterdiği temel değerlerden ödün vermeden yolumuza devam etmekteyiz. Hedefimiz toplumun bizden beklediği hizmeti en iyi şekilde yerine getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgiyle kucaklıyor, başarılar diliyorum.


Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü


Sevgili Öğrencilerimiz,
EduRoam ile ilgili kampüs içi çalışmalarımızın ilk etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayede siz öğrencilerimiz kablosuz internete  bağlanabileceksiniz. Bunun için şu işlemleri yapmanız gerekmektedir:
1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Eskiden EDUROAM'a bağlı öğrencilerin, yapılan yenileme çalışmasından dolayı yeni bağlantı ayarlarını http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari linkini takip ederek yenileyiniz.


Yaz Okulu Haftalık Ders Programları

Enformatik Bölümü Dersleri 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Şube Sorgulama Ekranı

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Haftalık Ders Programı

İngilizce I-II 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı Yaz Okulu Haftalık Ders Programı

Yaz Okulu?nda İngilizce 1 ve İngilizce 2 Dersi alan Öğrencilerin Dikkatine !!!


Not: Yaz Okulu açılan derslerden ders seçme ve yaz okulu ücreti ödeme işlemleri 1 Temmuz 2014 mesai bitimine kadar yapılacaktır.

2013-2014 Yaz Okulu Çalışma Takvimi

Yaz Okulunda Açılabilecek Ders Listesi

2013-2014 Yaz Okulu Öğretim Ücretleri

2013-2014 Yaz Okulu Yönergesi