eAkdeniz Öğrenci Portalı

Sevgili Gençler,

 Akdeniz Üniversitesi ailesi adına size evinize hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyorum.

Her doğru tercih, yarınlar için atılmış önemli bir adımdır. Siz de; eğitim- öğretim, araştırma ve hizmet alanında ilklerin üniversitesi olarak yurt içi ve yurt dışında tanınan, çağdaş, katılımcı, öncü ve tercih edilen bir bilim yuvası olan Akdeniz Üniversitesi´ni tercih ettiğiniz için geleceğiniz adına en doğru adımı atmış bulunuyorsunuz.

Üniversitemiz, akademik kadrosu, fiziki ve bilimsel altyapısı, sosyal ve kültürel olanakları, uluslararası işbirlikleri ve sürekli gelişim anlayışıyla Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi konumundadır. Başarıları ile adından sürekli söz ettiren Akdeniz Üniversitesi, ailemize yeni katılan siz değerli öğrencilerimizin de katkıları ile başarılarına yenilerini eklemeye devam edecektir.

Geleceği şekillendirecek, geleceğin Türkiye´sini yönetecek, tüm insanlığa büyük hizmetler yapacak olan siz gençlerin, en iyi eğitimi alması ve üniversite yıllarının hayatınızın en unutulmaz dönemi olması için elinden gelenin en iyisini yapma gayret ve çabasını gösteren Akdeniz Üniversitesi ailesi, mezun olduktan sonra da size, yeni fırsatları ve iş imkânlarını sunma konusunda her zaman yanınızda olacaktır.

Hep birlikte yeni başarılara imza atmak ve geleceğe birlikte yön vermek dileğiyle, hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyor, öğrenim hayatınızda üstün başarılar diliyorum.

Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü

Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrenciler İçin Duyuru

Yaz Okulu Duyuruları

1. Yaz okulu ders kayıt işlemleri 22 Haziran 2015 ile 26 Haziran 2015 Saat 17.00'a kadar yapılabilecektir.
2. Seçmiş olduğunuz derslerle ilgili ücret ödemelerini 22 Haziran 2015 ile 26 Haziran 2015 Saat 23.59'a kadar "Türk Ekonomi Bankası(TEB)" İnternet Bankacılığı, Atm'ler ve Banka Şubelerinden öğrenci numarası sorgulatılarak gerçekleştirilebilecektir.
3. eAkdeniz öğrenci portalından ders seçme işlemlerinizi tamamladıktan sonra "Banka İşlemlerini Başlat" butonuna basınız. Banka işlemlerini başlatmadan önce ders ekleme ve çıkarma gerçekleştirilebilir.
4. 29 Haziran 2015 ile 30 Haziran 2015 tarihlerinde seçmiş olduğunuz derslerden açılmayan derslerin yerine açılan derslerden seçim yapılabilecek ve aynı tarihlerde varsa fark ücret ödemesi gerçekleştirilebilecektir.
5. Yaz okulunda ders seçerek ücret ödeyen öğrencilerimizin açılmayan derslerin ücretleri IBAN numaralarına iade edilecektir. Sisteme öğrencinin kendi adına ait IBAN numarası girmesi gerekmektedir.
 

2014-2015 Yaz Okulu Çalışma Takvimi

2014-2015 Yaz Okulu Yönergesi

Eduroam kablosuz internet bağlantınız için;
EduRoam ile ilgili kampüs içi çalışmalarımızın ilk etabını tamamlamış bulunmaktayız. Bu sayede siz öğrencilerimiz kablosuz internete  bağlanabileceksiniz. Bunun için şu işlemleri yapmanız gerekmektedir:
1. Öğrenci portalına kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.
2. İletişim menüsünde bilgilerinizi tamamlayarak "Kaydet" butonuna basınız.
3. Kullanıcı adınız olarak OkulNumarası@ogr.akdeniz.edu.tr belirlenmiştir. Kendi belirlediğiniz şifreyi yazarak "Kablosuz internetten yararlanmak istiyorum" butonunu tıklayınız.
4. Eskiden EDUROAM'a bağlı öğrenciler, yapılan yenileme çalışmasından dolayı yeni bağlantı ayarlarını http://eduroam.akdeniz.edu.tr/eduroam-baglanti-ayarlari linkini takip ederek yenileyiniz.