eAkdeniz Öğrenci Portalı

Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemizi tercih ederek Akdeniz Üniversitesi ailesine katıldığınız için her birinizi ayrı ayrı kutluyorum.

Fiziki ve sosyal imkânlarını daha da güçlü hale getirmek için yoğun emek harcadığımız Üniversitemiz, sizi yaşama hazırlamada en büyük kaynağınız ve destekçiniz olacaktır. Öğrenim hayatınız boyunca, hep yanınızda yer alacağımız gibi, mezun olduktan sonra da hayata atılmanızda Akdeniz Üniversitesi ailesinin bir ferdi olarak yeni fırsatları ve iş imkânlarını sizlere sunmak bizim temel görevimiz olacaktır.

Üniversitemiz bu güne kadar verdiği eğitim-öğretim anlayışı ve araştırma birimleriyle uluslararası bir kurum olma başarısını yakalamıştır. Aynı zamanda hızla değişim ve gelişim gösteren bilim dünyasında, evrensel niteliklere sahip üniversite olma yolunda ilerleyen genç, dinamik bir üniversite olma özelliğimizle, dünyaca tanınmış bilim insanlarıyla, barışa, huzura, kısacası insanlığa hizmet etmek bilinciyle hareket eden mezunlar yetiştiriyoruz.

Laik Cumhuriyetin kazanımlarından ve Atatürk´ün gösterdiği temel değerlerden ödün vermeden yolumuza devam etmekteyiz. Hedefimiz toplumun bizden beklediği hizmeti en iyi şekilde yerine getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgiyle kucaklıyor, başarılar diliyorum.


Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE
  Akdeniz Üniversitesi Rektörü


Katkı Payı Yatırma ve Ders Kayıt Yenileme Tarihleri: 03-07 Şubat 2014
(Ders Kayıt menüsü 3 Şubat 2014 saat 12:00'da aktif yapılacaktır.)
Ders Bırakma/Ekleme Süresi: 10-14 Şubat 2014

Ders Kayıt işlemine başlamadan önce mutlaka http://oidb.akdeniz.edu.tr/duyurular.i192.2013-2014-egitim-ogretim-yili-bahar-yariyili-ders-kayit-yeni adresindeki bilgileri okuyunuz.